26 лютого 2018 р. у Інституті тваринництва НААН відбувся Всеукраїнський семінар «Досягнення зоотехнічної науки у справі поліпшення існуючих і виведення нових порід худоби», присвячений 120-річчю від дня народження члена-кореспондента УАСГН, доктора сільськогосподарських наук, Заслуженого діяча науки і техніки УРСР, лауреата Державної премії СРСР, орденоносця Олександра Юхимовича Яценка.

Зі вступною промовою виступив доктор сільськогосподарських наук, професор І. А. Помітун, який зазначив, що основними напрямами наукової діяльності вченого було як вивчення і розробка методів удосконалення існуючих і створення нових порід великої рогатої худоби, так і організація наукових досліджень та впровадження новітніх розробок у виробництво. Головуючий зазначив, що Олександр Юхимович Яценко майже 20 років присвятив покращанню сірої української худоби шляхом схрещування з бугаями швіцької породи. В результаті ця кропітка робота завершилася затвердженням нової породи великої рогатої худоби – лебединської, яка тривалий час удосконалювалась методами классичного чистопородного розведення.

Останні 30 років внаслідок інтенсивного використання бугаїв швицької породи лебединську породу було трансформовано в українську буру молочну.

У доповіді «Справа всього життя» кандидата історичних наук В. В. Кунець було викладено основні віхи життя та діяльності вченого. Доповідь було збагачено архівними документами та рідкісними фотоматеріалами, які було представлено на слайдах презентації.

Враховуючи важливість збереження цінного генофонду лебединської породи, сьогодні вчені Інституту працюють над визначенням її генетичної структури шляхом вивчення поліморфізму мікросателітних маркерів ДНК та локусів кількісних ознак. Про це в своєму виступі повідомила кандидат сільськогосподарських наук Н. М. Шкавро.

Вагомим є внесок у науку Олександра Юхимовича Яценка як вчителя та вихователя нових кадрів. Більш ніж 20 кандидатів і докторів наук з вдячністю пам’ятають його велику наукову, організаційну та моральну його підтримку.

 

Пошук по сайту

Оголошення

До уваги користувачів сайту! Відтепер наш ресурс знаходиться за посиланням:

https://lfi-naas.org.ua
 

Ми у соцмережах

Наукометричні профілі науковців ІТ НААН (подивитися)

Увага! Змінилася адреса Інституту (подивитися)

Об’ява! Оренда приміщення  (детальніше)

Звіти діяльності ДП ДГ "Гонтарівка" (подивитися)

Корисна інформація

Послуги і пропозиції:

- дослідження якості кормів та продукції тваринного походження: (Прайс)

- молекулярно-генетичні і фізіолого-біохімічні дослідження: (Прайс)

- перелік послуг, що надаються ІТ НААН:(прайс)


Наукова література