Russian English Ukrainian

27 січня 2018 р. відзначається 90 років від дня народження відомого Вченого в галузі тваринництва та ветеринарної медицини, засновника потужної школи в галузі біології репродукції та поліпшення тварин, доктора біологічних наук, професора, академіка УААН, Заслуженого діяча науки і техніки, лауреата Державних премій СРСР і України член Постійного комітету інтернаціонального Конгресу з репродукції тварин (Member of ICAR Standing Commitee) Федору Івановичу Осташку.

Ф. І. Осташко розробив і впровадив у науку й виробництво: багатофакторну теорію кріоушкоджень і кріопротекції біологічних клітин; теорію фортифікації мембранного апарату клітин ліпідними сполуками; методи об'єктивної оцінки якості сперми плідників; маноцервікальний метод штучного осіменіння корів; оригінальні методи кріоконсервації сперми, яйцеклітин і ембріонів; нові конструкції посудин Дьюара для заморожування, транспортування і зберігання сперми плідників; Харківську технологію асептичного одержання, кріоконсервації та використання сперми плідників в облицьованих гранулах; Харківську технологію асептичного одержання, мікрохірургії, кріоконсервації та трансплантації ембріонів; Державні стандарти «Сперма бугаїв нативна. Технічні умови», «Сперма кнурів нативна. Технічні умови» та «Сперма бугаїв заморожена. Технічні умови»; систему організації великомасштабної селекції тварин на базі технології тривалого зберігання сперми й ембріонів.

Ф. І. Осташко створив комплекс апаратури, інструментарію, біологічних препаратів і кріогенної техніки, розвинув суміжні галузі промисловості, що забезпечило їхнє широке виробництво та впровадження у практику тваринництва.

Нагороджений орденом «Знак Пошани», медалями, Грамотами Президії Верховної Ради УРСР та Кабінету Міністрів України, премією Ради Міністрів СРСР, Почесними відзнаками Національної академії наук України та УААН, Дипломом пошани ВДНГ СРСР, Великими Золотими медалями ВДНГ СРСР, медалями Лацзаро Спалланцані і на честь 100-річчя І. І. Іванова — трьома Золотими і двома Срібними медалями ВДНГ СРСР та ін.

Життєвий і науковий шлях Федіра Івановича Осташко – це яскравий приклад служінню науці.

Запрошуємо приєднатися до Всеукраїнського семінару «Біотехнологія відтворення у тваринництві: традиції та новації», з нагоди 90-річчя від дня народження академіка УААН, доктора біологічних наук Федіра Івановича Осташка, який відбудеться 12 квітня 2018 р. у Інституті тваринництва НААН (Харків).

Перепечатка материалов без ссылки на наш сайт запрещена!

 

Поиск по сайту

Объявления

  Запрошуємо всіх бажаючих взяти участь у Всеукраїнському семінарі (детальніше)

Оголошується набір статей (до 30.04.18 р.) до чергового номера НТБ № 119 (детальніше)

Об’ява! Оренда приміщення  (детальніше)

Звіти діяльності ДП ДГ "Гонтарівка" (подивитися)

Полезные ссылки