Дослідження проведено в стадах свиней ФГ ,,Шубське”, СФГ ,,ім. Шевченка”, ДП ДГ ,,Гонтарівка” ІТ НААН та інших базових племінних селекційних стадах, які знаходилися під впливом різних паратипових умов. Оцінено генеалогічну структуру вітчизняних популяцій порід свиней уельс, ландрас та українська м’ясна. Зібрано дані за групою показників відгодівельних та забійних якостей. Оцінено послідовні покоління по породах уельс та ландрас за відгодівельними та м’ясними ознаками. Генетичний потенціал продуктивності свиней порід ландрас та уельс визначено враховуючи частку умовної кровності за вихідними генотипами.

Проведено аналіз популяцій свиней за генами, які асоційовані з м’ясни-ми, репродуктивними та адаптаційними якостями (геном ріанодінового рецептору RYR 1, геном гормону росту GH, геном інсулінопоідобнго фактору росту 2-IGF-2, геном естрогенового рецептору ESR, геном рецептору пролактину PRLR та MC4R.

З метою збереження генофонду проведено оцінку різноманіття підконтрольних популяцій за генами різних класів та встановлено чинники впливу на формування генетичної структури стад свиней в процесі їх промислового використання. Виконано оцінку свиней різного напряму продуктивності за рівнем хромосомної нестабільності.

Оцінено племінну цінність свиней з урахуванням результатів поліморфізму за найбільш перспективними в свинарстві генами QTL.

 

Завантажити розробку

Контактна інформація: 61026,
вул. Тваринників, 1-А, м. Харків

тел./факс: (057)740-31-81; (057)740-3994; e-mail: Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.

Пошук по сайту

Оголошення

До уваги користувачів сайту! Відтепер наш ресурс знаходиться за посиланням:

https://lfi-naas.org.ua
 

Ми у соцмережах

Наукометричні профілі науковців ІТ НААН (подивитися)

Увага! Змінилася адреса Інституту (подивитися)

Об’ява! Оренда приміщення  (детальніше)

Звіти діяльності ДП ДГ "Гонтарівка" (подивитися)

Корисна інформація

Послуги і пропозиції:

- дослідження якості кормів та продукції тваринного походження: (Прайс)

- молекулярно-генетичні і фізіолого-біохімічні дослідження: (Прайс)

- перелік послуг, що надаються ІТ НААН:(прайс)


Наукова література