Проведений аналіз офіційних даних звітності підприємств малої виробничої потужності з річним виробництвом молока до 20 тис. ц, у тому числі господарств мережі НААН довів можливість використання окремих елементів технології  роботизованого доїння, раціональних технологічних рішень з утримання корів відповідно до рівня їх продуктивності та за можливості модульного нарощування виробничих потужностей. Визначено основний типорозмір підприємства такого типу – 100–150 корів за урахування використання елементів технології роботизованого доїння на основі якого розроблено пілотний проект молочно-товарної ферми.

Обґрунтовано і запропоновано концепцію побудови і розміщення виробничих приміщень, а саме увесь комплекс молочно-товарної ферми розділено на дві виробничі зони. Функціональне призначення зон – це зберігання кормів і приготування кормосумішей для загального поголів’я груп ферми і безпосередньо виробнича зона, де розміщуються приміщення в яких знаходяться технологічні групи молочної худоби.

Як результат обґрунтування технологічних елементів ферми при використанні технології роботизованого доїння визначено параметри необхідної потреби кормозабезпечення в умовах годівлі кормосумішками поголів’я корів. Визначено, що річна потреба з урахуванням страхового фонду на одну корову становить не менше 80 ц корм. од. При цьому необхідна площа земельних ресурсів для 100 % забезпечення тварин кормами становить 1,7 га, із них рілля – 1,6 га на одну голову продуктивного стада.

Період окупності проекту знаходиться у межах 5–6 років. За період дії проекту (розрахунковий термін 15 років) чистий дисконтований дохід становитиме близько 13–13,5 млн. грн.

Таким чином, на підґрунті проведених розрахунків розроблено пілотний проект молочно-товарної ферми за використання роботизованого доїння, що потребує інвестування 75,1 тис. грн. на одне скотомісце. За умови діючої фактичної відсоткової ставки повернення коштів індекс доходності проекту знаходиться на рівні 1,8, тобто більше одиниці, що свідчить про його ефективність. Одержані результати досліджень покладено в основу виробничих параметрів молочної ферми на 160 корів.

 

 Завантажити розробку

 

Контактна інформація: 61026, вул. Тваринників, 1-А, м. Харків
тел./факс: (057)740-31-81;
(057)740-3994; e-mail: Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.

Пошук по сайту

Оголошення

До уваги користувачів сайту! Відтепер наш ресурс знаходиться за посиланням:

https://lfi-naas.org.ua
 

Ми у соцмережах

Наукометричні профілі науковців ІТ НААН (подивитися)

Увага! Змінилася адреса Інституту (подивитися)

Об’ява! Оренда приміщення  (детальніше)

Звіти діяльності ДП ДГ "Гонтарівка" (подивитися)

Корисна інформація

Послуги і пропозиції:

- дослідження якості кормів та продукції тваринного походження: (Прайс)

- молекулярно-генетичні і фізіолого-біохімічні дослідження: (Прайс)

- перелік послуг, що надаються ІТ НААН:(прайс)


Наукова література