Дослідження ґрунтуються на результатах визначення впливу систематичних фізичних навантажень на зміни гематологічних і біохімічних показників крові, маркерів оксидаційного стресу (дієнових кон’югатів, молекул середньої маси, ТБК-активних продуктів, оксидаційної модифікації білків), активності ферментів антиоксидантного захисту (супероксиддисмутази, каталази, глутатіонредуктази, глутатіонпероксидази, вмісту церулоплазміну) та резистентності еритроцитів до гемолітичних чинників у спортивних коней, призначених для використання в класичних видах спорту (конкур, виїздка, триборство) в динаміці фізичних навантажень (у стані спокою та після тренування).

Встановлено зміни у системі крові коней спортивного напряму роботоздатності, обумовлені рівнем їх тренованості та розвитком визначених адаптаційних процесів. Суттєве збільшення загальної кількості еритроцитів, гемоглобіну і гематокриту після фізичних навантажень пов’язане із виходом червоних клітин крові з депо, що необхідне для забезпечення постачання кисню до працюючих м’язів і органів. Суттєве підвищення рівня гліколізованого гемоглобіну в крові спортивних коней після фізичних навантажень, засвідчує інтенсифікацію вуглеводного обміну з метою постачання високоенергетичних субстратів для м’язової діяльності.

 Оцінка динаміки показників крові у поєднанні з маркерами оксидаційного стресу під впливом систематичних тренувань дає змогу оцінити процеси адаптації до фізичних навантажень коней призового та спортивного напряму роботоздатності, а також проаналізувати рівень їх фізіологічного резерву.

 

 Завантажити розробку

 

Контактна інформація: 61026, вул. Тваринників, 1-А, м. Харків
тел./факс: (057)740-31-81;
(057)740-3994; e-mail: Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.

Пошук по сайту

Оголошення

 Ми у соцмережах

 

 

Оголошується набір статей до чергового 128 номеру НТБ (правила оформлення)

Наукометричні профілі науковців ІТ НААН (подивитися)

Увага! Змінилася адреса Інституту (подивитися)

Об’ява! Оренда приміщення  (детальніше)

Звіти діяльності ДП ДГ "Гонтарівка" (подивитися)

Корисна інформація

Послуги і пропозиції:

- дослідження якості кормів та продукції тваринного походження: (Прайс)

- молекулярно-генетичні і фізіолого-біохімічні дослідження: (Прайс)

- перелік послуг, що надаються ІТ НААН:(прайс)


Наукова література