За фактичними даними офіційної звітності сільськогосподарських підприємств Харківської області різної виробничої потужності проведено аналіз постійних і змінних витрат при виробництві молока. Досліджено 36 господарств, які за показником загального річного виробництва молока згруповані за потужністю – до 20 тис. ц (9 господарств), до 60 тис. ц (18 господарств), до 100 тис. ц (9 господарств).

Для всіх варіантів підприємств проведено розрахунки основних видів витрат за наступними елементами: оплата праці; відрахування на соціальні заходи; корми; засоби захисту тварин; паливо та мастила; електроенергія; амортизація; поточний ремонт; роботи та послуги; інші матеріальні витрати; загальновиробничі витрати.

Для оцінки рівнів маржинального доходу на покриття постійних витрат різних типів підприємств проаналізовано структуру загальних витрат за основними ресурсами. Аналізом структури собівартості продукції і проведеними розрахунками підтверджено, що при підвищенні рівня технічної оснащеності відбувається зростання частки постійних витрат. Водночас установлено, що при зростанні потужності в загальних витратах частка постійних витрат зменшується за рахунок одержання вищої річної продуктивності корів (9 тис. кг молока) і становить 23,2 %. Змінні витрати відповідно збільшуються до 70,8; 74,1 і 76,8 %, а з урахуванням різного рівня продуктивності корів частка маржинального доходу у виручці для всіх типів підприємств знаходиться в межах 48,9–49,4 %. При цьому, точка беззбитковості виробництва для малих підприємств становить 65,9 %, для середніх – 71,1 %, для великотоварних – 74,6 %. Визначено індекс доходності для усіх типів підприємств. Його значення більше одиниці, що вказує на ефективність проектів. Визначено індекс доходності для усіх типів підприємств. Його значення більше одиниці, що вказує на ефективність проектів.

Проведені розрахунки дали змогу установити раціональні рівні інвестування для ферм з різними обсягами річного виробництва молока і на цій підставі удосконалити методичні підходи щодо розробки і прогнозування найбільш доцільних техніко-економічних параметрів для різних типів підприємств.

 Завантажити розробку

 

Контактна інформація: 61026, вул. Тваринників, 1-А, м. Харків
тел./факс: (057)740-31-81;
(057)740-3994; e-mail: Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.

Пошук по сайту

Оголошення

До уваги користувачів сайту! Відтепер наш ресурс знаходиться за посиланням:

https://lfi-naas.org.ua
 

Ми у соцмережах

Наукометричні профілі науковців ІТ НААН (подивитися)

Увага! Змінилася адреса Інституту (подивитися)

Об’ява! Оренда приміщення  (детальніше)

Звіти діяльності ДП ДГ "Гонтарівка" (подивитися)

Корисна інформація

Послуги і пропозиції:

- дослідження якості кормів та продукції тваринного походження: (Прайс)

- молекулярно-генетичні і фізіолого-біохімічні дослідження: (Прайс)

- перелік послуг, що надаються ІТ НААН:(прайс)


Наукова література