Розроблено інтегральний комплексний показник оцінки фізіологічного стану організму тварини на основі біохімічного та клінічного аналізу крові, проведено статистичну обробку окремих показників з метою приведення їх до однотипного виду, що дало змогу в подальшому перевести кількісні характеристики різних показників в якісну оцінку стану організму.

Результати перевірки використання інтегрального комплексного показника фізіологічного стану організму тварини для контрольної та дослідної груп корів ДП ДГ «Гонтарівка», яким згодовували дві різні високобілкові добавки, за лінійною апроксимацією становили: на початку досліду – 53,68 і 46,06 %, кінці – 58,45 і 58,92 %; за нелінійною апроксимацією відповідно – 68,02 і 57,03 % і 76,76 та 77,28 %. Отримані дані свідчать про вірогідний вплив досліджуваного чинника (згодовування байпас-добавки ) на фізіологічний стан корів.

З метою формування бази даних проведено лабораторну оцінку 8853 зразків молока та кормів: силос кукурудззяний, сінаж, сіно люцернове, шрот та макуха соняшникова, шрот соєвий, ТЕП мікс, барда кукурудзяна, борошно м’ясо-кісткове та рибне, кормосуміші для великої рогатої худоби та молодняку. Встановлено, що вміст практично всіх поживних речовин у зразках силосу відповідав нормативним показникам за дещо вищим на 10–22,7 % вмістом масової частки сухої речовини. В сіні та сінажі встановлено підвищене щодо норми значення лише вмісту масової частки сирої клітковини відповідно на 3,7 % та 18,3–35,0 %. Створена база даних показників поживності кормів різних господарств України дає змогу оперативно аналізувати інформацію про досліджені зразки кормів за їх видами, ґатунками, походженням та роками виробництва.Сформовано базу даних за результатами лабораторної оцінки 8853 зразків молока та показників поживності кормів різних господарств України, що дає змогу оперативно аналізувати інформацію про досліджені зразки за їх видами, ґатунками, походженням та роками виробництва.

В рамках обґрунтування напрямів адекватної компетенції вимірювань показників якості кормів розроблено бальну шкалу їх оцінки за окремими показниками, що дає змогу порівнювати різні види у балах від 0 до 3.

 Завантажити розробку

 

Контактна інформація: 61026, вул. Тваринників, 1-А, м. Харків
тел./факс: (057)740-31-81;
(057)740-3994; e-mail: Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.

Пошук по сайту

Оголошення

До уваги користувачів сайту! Відтепер наш ресурс знаходиться за посиланням:

https://lfi-naas.org.ua
 

Ми у соцмережах

Наукометричні профілі науковців ІТ НААН (подивитися)

Увага! Змінилася адреса Інституту (подивитися)

Об’ява! Оренда приміщення  (детальніше)

Звіти діяльності ДП ДГ "Гонтарівка" (подивитися)

Корисна інформація

Послуги і пропозиції:

- дослідження якості кормів та продукції тваринного походження: (Прайс)

- молекулярно-генетичні і фізіолого-біохімічні дослідження: (Прайс)

- перелік послуг, що надаються ІТ НААН:(прайс)


Наукова література