Поряд з контролюванням надходження з раціоном протеїну з різною розчинністю за сучасними даними, для високопродуктивних корів важливого значення набуває нормування надходження до організму незамінних амінокислот. Оскільки доведено, що забезпечити потреби в них корів за рахунок бактеріального синтезу можна лише за добових надоїв від 10 до 13,5 кг. Більш високий рівень продуктивності вимагає додаткового контролювання вмісту в раціоні таких незамінних амінокислот, як лізин та метіонін, орієнтовна потреба в яких становить відповідно 6-7 та 3-4 г у розрахунку на 1 кг сухої речовини корму. Зі збільшенням продуктивності молочної худоби, ймовірно, спектр цих амінокислот, буде розширюватися та уточнюватиметься їх продуктивна і біологічна дія. Наразі в наукових колах дискутується питання про те, що додаткове включення до раціону метіоніну може знижувати концентрацію кетонових тіл, а отже сприятиме вирішенню проблеми кетозів високопродуктивних корів у першу третину лактації.

На групах корів первісток  досліджено вплив згодовування захищеного від розщеплення в рубці протеїну і крохмалю у комплексі зі збільшеним рівнем  лізину у раціоні на 14,2 % та  метіоніну – на 15,6 %. Встановлено підвищення середньодобових надоїв від 28,3 кг до 31,4 кг, або майже на 11% та покращення хімічного складу молока.

Встановлено, що комплексне  використання у складі білково-мінеральної добавки лізину  та метіоніну+цистину разом дефіцитними у раціонах хелатними формами Купруму, Цинку та Мангану при згодовуванні коровам забезпечувало збільшення молочної продуктивності у першу третину лактації на 8,1% та на 9,8%,- у другу третину лактації.

 Завантажити розробку

 

Контактна інформація: 61026, вул. Тваринників, 1-А, м. Харків
тел./факс: (057)740-31-81;
(057)740-3994; e-mail: Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.

Пошук по сайту

Оголошення

До уваги користувачів сайту! Відтепер наш ресурс знаходиться за посиланням:

https://lfi-naas.org.ua
 

Ми у соцмережах

Наукометричні профілі науковців ІТ НААН (подивитися)

Увага! Змінилася адреса Інституту (подивитися)

Об’ява! Оренда приміщення  (детальніше)

Звіти діяльності ДП ДГ "Гонтарівка" (подивитися)

Корисна інформація

Послуги і пропозиції:

- дослідження якості кормів та продукції тваринного походження: (Прайс)

- молекулярно-генетичні і фізіолого-біохімічні дослідження: (Прайс)

- перелік послуг, що надаються ІТ НААН:(прайс)


Наукова література