Метод удосконалення елементів тренінгу коней рисистих порід, побудовано на принципі обліку та корегування об’ємів та інтенсивності тренувальних навантажень з урахуванням їх впливу на фізіологічний стан, розвиток, результативність випробувань та прояв поведінкових реакцій, що характеризує тип ВНД молодняку коней рисистих порід.

Встановлено, що зменшення тротових робіт менше 5000 м, відсутність крокових робіт негативно впливає на стійкість рисистого алюру, спричиняє підвищення збоїв у коней від 30,0 % до 88,8 % під час випробувань, а також негативно впливає на гармонійність розвитку молодняку, що підтверджує і виявлений кореляційний зв'язок між об’ємом тротових робіт та інтенсивністю приростів висоти у холці та косої довжини тулуба: у кобилок 0,427 та 0,342 відповідно; у жеребчиків 0,125 та 0,251 відповідно. Негативний вплив має і нерівномірність частки тротових та жвавих робіт у структурі тренувань.

Для запобігання нестійкості рисистого алюру, недорозвиненості, дисгармонійності розвитку молодняку необхідно проводити тротові робіт за об’ємом не менше 8000 м та підтримувати їх частку у загальній структурі тренувального графіку не менше 45 %, і, особливо в основний період – під час  виступів у призах. Частка жвавих робіт повинна бути на рівні не менше 32 %. При цьому для забезпечення високих результатів та стабільного прогресу жвавості частка тихих та жвавих робіт повинна підтримуватися у тренувальному графіку на постійному рівні без прив'язки їх до виступів у приз.

Ефект – підвищення призової продуктивності на 15-25 %.

Рекомендована галузь застосування – конезаводи та конеферми.

 

Розробники: О. О. Ткаченко, І. В. Ткачова

Тел.: (057) 740-38-26; e-mail: i-tkachova@yаndex.ru

 

Пошук по сайту

Оголошення

До уваги користувачів сайту! Відтепер наш ресурс знаходиться за посиланням:

https://lfi-naas.org.ua
 

Ми у соцмережах

Наукометричні профілі науковців ІТ НААН (подивитися)

Увага! Змінилася адреса Інституту (подивитися)

Об’ява! Оренда приміщення  (детальніше)

Звіти діяльності ДП ДГ "Гонтарівка" (подивитися)

Корисна інформація

Послуги і пропозиції:

- дослідження якості кормів та продукції тваринного походження: (Прайс)

- молекулярно-генетичні і фізіолого-біохімічні дослідження: (Прайс)

- перелік послуг, що надаються ІТ НААН:(прайс)


Наукова література