Russian English Ukrainian

Традиційно провідною культурою в нашій державі для заготівлі силосу є кукурудза. Але внаслідок посухи отримання високих урожаїв кукурудзи є неможливим. Одним з шляхів вирішення цієї проблеми є заміна кукурудзи рівноцінним за якістю корма, але більш врожайними в екстремальних умовах гібридів сорго.

Проте зелена маса одновидових посівів сорго має ряд недоліків, зокрема менший вміст протеїну та більша кількість клітковини, порівняно з кукурудзою. Тому перспективним для виробництва силосу є спосіб сумісного посіву сорго з кукурудзою, застосування якого дає можливість збільшити вихід кормових одиниць та обмінної енергій з 1 га мають порівняно з одновидовими посівами традиційної силосної культури – кукурудзи.

Використання сумісного посіву кукурудзи та сорго сприяє збільшенню збору, порівняно з посівами кукурудзи у чистому вигляді, зеленої маси на 57,4 %, сухої речовини – на 30,8 %, ДОЕ – на 26,6 %, сирого протеїну – на 19,0 %.

Що стосується хімічного складу та енергетичної цінності зеленої маси вищезазначених сумішок, то використання сумісних посівів кукурудзи та сорго не призводе до значного зниження енергетичної поживності їх вегетативної маси, оскільки різниця вмісту ДОЕ в її 1 кг є незначною.

До переваг використання сумісних посівів сорго з кукурудзою слід віднести і можливість їх скошування у дещо пізні строки порівняно з одновидовими посівами кукурудзи, оскільки сорго має більш тривалий період вегетації.

Таким чином, за несприятливих погодних умов, зокрема дуже посушливого літа, з метою збільшення виробництва силосу та економії енергоресурсів доцільно використання сорго як компоненту для сумісних посівів з кукурудзою, що надає можливість збільшення виробництва кормів з одиниці земельної площі на 50 % - 60 %, порівняно з використанням одновидових посівів кукурудзи, та сприяє підвищенню ефективності використання земельних ресурсів.

 

Розробники: С. Є. Дроздов, С. Ф. Халін, О. В. Дроздова

Тел. 063-22-54-142; E-mail: ddv_serg@mаil.ru

 

Перепечатка материалов без ссылки на наш сайт запрещена!

 

Поиск по сайту

Объявления

Увага! Вартість публікації статей у НТБ та реквізити змінено!

 Увага! Зацікавленим суб'єктам стандартизації з перевірки національних НД (2017 р.) (докладніше)

Оголошується набір статей до НТБ № 117 (детальніше)

Послуги Випробувального центру з оцінки та моніторингу якості кормів і продуктів тваринного походження (прайс)

Річний план закупівель на 2017 рік (подивитись)

ДП ДГ "Гонтаровка" предлагает к реализации... (подробнее)

 

Полезные ссылки