Традиційно провідною культурою в нашій державі для заготівлі силосу є кукурудза. Але внаслідок посухи отримання високих урожаїв кукурудзи є неможливим. Одним з шляхів вирішення цієї проблеми є заміна кукурудзи рівноцінним за якістю корма, але більш врожайними в екстремальних умовах гібридів сорго.

Проте зелена маса одновидових посівів сорго має ряд недоліків, зокрема менший вміст протеїну та більша кількість клітковини, порівняно з кукурудзою. Тому перспективним для виробництва силосу є спосіб сумісного посіву сорго з кукурудзою, застосування якого дає можливість збільшити вихід кормових одиниць та обмінної енергій з 1 га мають порівняно з одновидовими посівами традиційної силосної культури – кукурудзи.

Використання сумісного посіву кукурудзи та сорго сприяє збільшенню збору, порівняно з посівами кукурудзи у чистому вигляді, зеленої маси на 57,4 %, сухої речовини – на 30,8 %, ДОЕ – на 26,6 %, сирого протеїну – на 19,0 %.

Що стосується хімічного складу та енергетичної цінності зеленої маси вищезазначених сумішок, то використання сумісних посівів кукурудзи та сорго не призводе до значного зниження енергетичної поживності їх вегетативної маси, оскільки різниця вмісту ДОЕ в її 1 кг є незначною.

До переваг використання сумісних посівів сорго з кукурудзою слід віднести і можливість їх скошування у дещо пізні строки порівняно з одновидовими посівами кукурудзи, оскільки сорго має більш тривалий період вегетації.

Таким чином, за несприятливих погодних умов, зокрема дуже посушливого літа, з метою збільшення виробництва силосу та економії енергоресурсів доцільно використання сорго як компоненту для сумісних посівів з кукурудзою, що надає можливість збільшення виробництва кормів з одиниці земельної площі на 50 % - 60 %, порівняно з використанням одновидових посівів кукурудзи, та сприяє підвищенню ефективності використання земельних ресурсів.

 

Розробники: С. Є. Дроздов, С. Ф. Халін, О. В. Дроздова

Тел. 063-22-54-142; E-mail: ddv_serg@mаil.ru

 

Пошук по сайту

Оголошення

До уваги користувачів сайту! Відтепер наш ресурс знаходиться за посиланням:

https://lfi-naas.org.ua
 

Ми у соцмережах

Оголошується набір статей до НТБ №131 до 15.11.23 (детальніше)  

Наукометричні профілі науковців ІТ НААН (подивитися)

Увага! Змінилася адреса Інституту (подивитися)

Об’ява! Оренда приміщення  (детальніше)

Звіти діяльності ДП ДГ "Гонтарівка" (подивитися)

Корисна інформація

Послуги і пропозиції:

- дослідження якості кормів та продукції тваринного походження: (Прайс)

- молекулярно-генетичні і фізіолого-біохімічні дослідження: (Прайс)

- перелік послуг, що надаються ІТ НААН:(прайс)


Наукова література