В основу запропонованої системи повноцінної годівлі покладено результати власних багаторічних наукових досліджень і узагальнення практичного передового досвіду годівлі високопродуктивних корів. Показано основні положення ефективного використання кормів раціонів, які передбачають формування технологічних груп з урахуванням живої маси, фізіологічного стану та рівня продуктивності корів, використання в годівлі високопродуктивних корів тільки якісних кормів, поживна цінність яких визначається за фактичними результатами  хімічного аналізу та використання адресних балансуючих кормових добавок.

Розраховано споживання сухої речовини на 100 кг живої маси, концентрація енергії в 1 кг сухої речовини раціону (цей показник взагалі є ключовим в організації оптимальної годівлі великої рогатої худоби) і концентрація сирого протеїну в 1 кг сухої речовини.

Вперше введено показника розщеплюваного (РП) і нерозщеплюваного (НП) в рубці протеїну, нейтрально-детергентної (НДК), кислотно-детергентної (КДК) клітковини, селену, вітаміну А, які повніше і точніше враховують потреби корів в поживних речовинах кормів раціону.

Використання такого інноваційного підходу до годівлі високопродуктивних корів на рівні молочної продуктивності 7000-8000 кг молока на рік сприятиме продовженню продуктивного довголіття високопродуктивних корів до 4-5 лактацій і збільшенню виходу до 90-95 телят на 100 корів.

Ефект – впровадження інноваційної системи повноцінної годівлі високопродуктивних корів забезпечує одержання середньодобового надою молока – 26,9 кг з жирністю – 3,90 %. При цьому коефіцієнт конверсії протеїну раціону в білок молока складає – 0,236 г при витратах енергії на 1 кг молока – 0,90 МДж, зменшення рівня споживання кормів на 10-12 % у порівнянні з діючими в Україні нормами.

Рекомендована галузь застосування – сільськогосподарські підприємства молочного напряму виробництва.

 

Розробник: С. А. Михальченко, тел.: (057) 740-34-48

Копіювання матеріалів без посилання на наш сайт заборонено!

 

Пошук по сайту

Оголошення

 Оголошується конкурс на заміщення вакантної посади директора ДП «ДГ «Гонтарівка» ІТ НААН» (детальніше)

Запрошуємо молодих вчених до участі в конференції (30.10.18) (детальніше)

Увага! Змінилася адреса Інституту (подивитися)

Оголошується набір статей до НТБ № 120   (до 15.11.18) (детальніше)

(завантажити правила оформлення)

Об’ява! Оренда приміщення  (детальніше)

Звіти діяльності ДП ДГ "Гонтарівка" (подивитися)

Корисна інформація

Предлагаем исследования качаства кормов и продукции животного происхождения: (Прайс 2018)

 • зоохимический анализ кормов и их компонентов;
  минеральный состав;
  исследования качества молока и мяса;
  микробиологические исследования;
  токсичность кормов;
  исследования продукции пчеловодства;
  молекулярно-генетические исследования;
  биохимические показатели.


Литература