В основу запропонованої системи повноцінної годівлі покладено результати власних багаторічних наукових досліджень і узагальнення практичного передового досвіду годівлі високопродуктивних корів. Показано основні положення ефективного використання кормів раціонів, які передбачають формування технологічних груп з урахуванням живої маси, фізіологічного стану та рівня продуктивності корів, використання в годівлі високопродуктивних корів тільки якісних кормів, поживна цінність яких визначається за фактичними результатами  хімічного аналізу та використання адресних балансуючих кормових добавок.

Розраховано споживання сухої речовини на 100 кг живої маси, концентрація енергії в 1 кг сухої речовини раціону (цей показник взагалі є ключовим в організації оптимальної годівлі великої рогатої худоби) і концентрація сирого протеїну в 1 кг сухої речовини.

Вперше введено показника розщеплюваного (РП) і нерозщеплюваного (НП) в рубці протеїну, нейтрально-детергентної (НДК), кислотно-детергентної (КДК) клітковини, селену, вітаміну А, які повніше і точніше враховують потреби корів в поживних речовинах кормів раціону.

Використання такого інноваційного підходу до годівлі високопродуктивних корів на рівні молочної продуктивності 7000-8000 кг молока на рік сприятиме продовженню продуктивного довголіття високопродуктивних корів до 4-5 лактацій і збільшенню виходу до 90-95 телят на 100 корів.

Ефект – впровадження інноваційної системи повноцінної годівлі високопродуктивних корів забезпечує одержання середньодобового надою молока – 26,9 кг з жирністю – 3,90 %. При цьому коефіцієнт конверсії протеїну раціону в білок молока складає – 0,236 г при витратах енергії на 1 кг молока – 0,90 МДж, зменшення рівня споживання кормів на 10-12 % у порівнянні з діючими в Україні нормами.

Рекомендована галузь застосування – сільськогосподарські підприємства молочного напряму виробництва.

 

Розробник: С. А. Михальченко, тел.: (057) 740-34-48

Пошук по сайту

Оголошення

До уваги користувачів сайту! Відтепер наш ресурс знаходиться за посиланням:

https://lfi-naas.org.ua
 

Ми у соцмережах

Оголошується набір статей до НТБ №131 до 15.11.23 (детальніше)  

Наукометричні профілі науковців ІТ НААН (подивитися)

Увага! Змінилася адреса Інституту (подивитися)

Об’ява! Оренда приміщення  (детальніше)

Звіти діяльності ДП ДГ "Гонтарівка" (подивитися)

Корисна інформація

Послуги і пропозиції:

- дослідження якості кормів та продукції тваринного походження: (Прайс)

- молекулярно-генетичні і фізіолого-біохімічні дослідження: (Прайс)

- перелік послуг, що надаються ІТ НААН:(прайс)


Наукова література