Програми ім. фулбрайта в Українi

  • Обмiн науковцями та дiячами культури.Fulbright Scholar Program.

Програма передбачає проведення досліджень в університетах США на період від чотирьох до дев’яти місяців. У програмі можуть взяти участь кандидати та доктори наук - співробітники та викладачі академічних інститутів, ВНЗ і наукових центрів; аспіранти або здобувачі напередодні захисту, які отримають науковий ступінь до вересня 2010 року; дослідники з без наукового ступеня з досвідом роботи не менше 5 років; діячі культури, фахівці з бібліотекарства та журналісти, які вільно володіють англійською мовою.

  • У рамках спільної програми ім. Фулбрайта та Інституту Кеннана (Fulbright-Kennan Program) дослідники у галузі політології, державного управління, дослідження проблем розбудови демократії та громадянського суспільства, ролі США у світі та проблем партнерства проходитимуть наукове стажування у Центрі підтримки науковців ім. Вудро Вілсона у Вашінгтоні.

Анкети приймають до 15 жовтня

  •  Обмiн студентами на рiвнi аспiрантури.Fulbright Graduate Student Program. Випускники ВНЗ, аспіранти, студенти старших курсів можуть отримати стипендії для здобуття маґістерського ступеня в університетах США. Водночас українські університети щороку приймають на стажування 8-10 американських аспірантів.

Анкети приймають до 16 травня

  • Програма ім. Фулбрайта для молодих науковців. Fulbright Faculty Development Program. Дослідницька програма для молодих викладачів та науковців, журналістів, фахівців з бібліотечної, музейної, архівної справи та спеціалістів у галузі управління культури. У конкурсі можуть брати участь науковці та спеціалісти з дворічним професійним досвідом, віком до 35 років, які ще не мають наукового ступеня, та молоді кандидати наук (не пізніше 3-х років після захисту).

Анкети приймають до 16 травня

  • Стипендії для навчання в аспірантурі в університетах США. International Fulbright Scienceand Technology Ph.D. Program. Навчання у провідних американських університетах на рівні аспірантури протягом трьох років з правом захисту наукового ступеня Ph.D. Щороку Державним Департаментом США виділяється 30- 40 стипендій для молодих науковців з різних країн світу.

Анкети приймають до 16 травня

  •  Українськi вищi навчальнi заклади можуть запросити американських науковцiв на термiн вiд двох до шести тижнiв або від одного семестру до двох. Щороку близько 20 американських науковців упродовж 1-2 семестрів викладають або проводять дослідження, і 10 американських фахівців приїзджають на 2-6 тижнів читати лекції та надавати консультативно-методичну допомогу українським університетам.
  • Галузі спеціалізації: американознавство (мовознавство, література, мистецтво, історія); політичні та суспільні науки; правознавство; економіка; релігійні студії; педагогіка та управління в галузі освіти; інформаційні науки та бібліотечна справа; засоби масової комунікації та журналістика; музеєзнавство; архітектура; мистецтвознавство та управління в галузі мистецтва; ґендерні студії; охорона довкілля; охорона здоров’я; українські студії.

 З 2007 року до пріоритетних галузей спеціалізації, крім гуманітарних та соціальних наук, включено точні, технічні та природничі дисципліни.

Відбір учасників Програми: Конкурсний вiдбiр проводить Офiс Фулбрайта. Учасники Програми мають заповнити анкету та подати детальний проект дослiдження. Проекти оцiнюються рецензентами та комiсiєю, що складається з українських та американських науковцiв. Остаточне рiшення приймається Мiжнародною Фулбрайтiвською Радою у Вашінгтонi.

Діяльність випускників Програми:У 1999 році випускники Програми iм. Фулбрайта в Україні створили Фулбрайтівське товариство, яке стало невід’ємною частиною світової спільноти фулбрайтерів. Основні напрямки роботи товариства: поглиблення наукової діяльності; популяризація Програми ім. Фулбрайта; організація наукових конференцій та семінарів; впровадження фулбрайтівського досвіду в інтелектуальне життя України; розвиток зв’язків між американськими та українськими вченими.

В рамках X щорічної конференції випускників програм фулбрайтівці обговорювали етичні засади науково-освітньої діяльності та “Етичний кодекс членів Фулбрайтівського товариства”, який є відкритим для обговорення та підписання іншими науковцями (текст “Кодексу” розміщено на сайті фонду за посиланням: http://www.fulbright.org.ua/.

 

Пошук по сайту

Оголошення

До уваги користувачів сайту! Відтепер наш ресурс знаходиться за посиланням:

https://lfi-naas.org.ua
 

Ми у соцмережах

Наукометричні профілі науковців ІТ НААН (подивитися)

Увага! Змінилася адреса Інституту (подивитися)

Об’ява! Оренда приміщення  (детальніше)

Звіти діяльності ДП ДГ "Гонтарівка" (подивитися)

Корисна інформація

Послуги і пропозиції:

- дослідження якості кормів та продукції тваринного походження: (Прайс)

- молекулярно-генетичні і фізіолого-біохімічні дослідження: (Прайс)

- перелік послуг, що надаються ІТ НААН:(прайс)


Наукова література