Представники Інституту – заступник директора з наукової роботи, доктор с.-г. наук І.В. Ткачова, завідувач відділу біотехнології репродукції сільськогосподарських тварин, кандидат с.-г. наук О.Б. Сушко, завідувач відділу годівлі, фізіології живлення с.-г. тварин та кормовиробництва, кандидат с.-г. наук І.В. Седюк і провідний науковий співробітник відділу годівлі, фізіології живлення с.-г. тварин та кормовиробництва, кандидат с.-г. наук Ю.С. Кравченко – прийняли участь у науково-практичному семінарі «Використання дослідно-експериментальної бази НААН як демонстраційного полігону з трансплантації ембріонів великої рогатої худоби», який відбувся 14 вересня 2021 року на базі дослідних господарств «Нива» і «Христинівське» Інституту розведення і генетики тварин ім. М.В. Зубця НААН.

Із вступним словом виступили перший віце-президент НААН Гладій Михайло Васильович і академік-секретар відділення зоотехнії Жукорський Остап Мирославович. Впродовж теоретичної частини семінару було обговорено питання відновлення дослідницької роботи з трансплантації ембріонів. Ковтун С.І. - перший заступник директора з наукової роботи ІРГТ ім. М.В. Зубця НААН доповіла про досвід і перспективи розвитку трансплантації ембріонів у скотарстві у світі та в Україні та презентувала проект «Розвиток трансплантації ембріонів великої рогатої худоби в мережі дослідних господарств НААН (2021-2025)». Шаран М.М. – заступник директора з інноваційно-наукової діяльності Інституту біології тварин НААН виступив із доповіддю «Трансплантація ембріонів великої рогатої худоби і овець – основи і перспективи». Доповідач від нашого інституту – Сушко О.Б. виступив з розгорнутою доповіддю щодо сучасних технологій відтворення у скотарстві. Ткачова І.В. додала про можливість застосування трансплантації ембріонів як інструменти зі швидкого створення стад молочної худоби із бажаним генотипом, що обумовлює А2 тип бета-казеїну у молоці і запропонувала провідним Інститутам включитись в іміджевий проект створення локальних стад ВРХ вітчизняної селекції на базі дослідних господарств мережі НААН для виробництва дитячого харчування на основі молока типу А2. Усі доповіді викликали зацікавленість керівників і фахівців 10 дослідних господарств, що були присутні на семінарі. Впродовж практичної частини семінару директор ДП ДГ «Нива» ІРГТ ім. М.В. Зубця НААН Мітіогло Лариса Василівна провела ознайомлення учасників семінару з молочною фермою. Директор ДП ДГ «Христинівське» ІРГТ ім. М.В. Зубця НААН Передрій Микола Миколайович продемонстрував поголів’я племінних корів-трансплантантів від власних донорів. Учасникам семінару було продемонстровано етапи біотехнології трансплантації ембріонів великої рогатої худоби - вимивання ембріонів, оцінка їх якості, пересадка ембріонів телицям-реципієнтам.

Підсумуванням семінару було схвалення проекту «Розвиток трансплантації ембріонів великої рогатої худоби в мережі дослідних господарств НААН(2021-2025)», визначення учасників проекту - наукових установ та дослідних господарств мережі НААН. Керівникам Інституту розведення і генетики імені М.В. Зубця НААН, Інституту тваринництва НААН та Інституту біології тварин НААН дано завдання забезпечити укладення угод на виконання робіт з навчання спеціалістів господарств щодо підготовчої роботи до пересадки ембріонів і формування груп корів-донорів та її проведення.

 

Пошук по сайту

Оголошення

До уваги користувачів сайту! Відтепер наш ресурс знаходиться за посиланням:

https://lfi-naas.org.ua
 

Ми у соцмережах

Наукометричні профілі науковців ІТ НААН (подивитися)

Увага! Змінилася адреса Інституту (подивитися)

Об’ява! Оренда приміщення  (детальніше)

Звіти діяльності ДП ДГ "Гонтарівка" (подивитися)

Корисна інформація

Послуги і пропозиції:

- дослідження якості кормів та продукції тваринного походження: (Прайс)

- молекулярно-генетичні і фізіолого-біохімічні дослідження: (Прайс)

- перелік послуг, що надаються ІТ НААН:(прайс)


Наукова література