Представники Інституту – заступник директора з наукової роботи, доктор с.-г. наук І.В. Ткачова, завідувач відділу біотехнології репродукції сільськогосподарських тварин, кандидат с.-г. наук О.Б. Сушко, завідувач відділу годівлі, фізіології живлення с.-г. тварин та кормовиробництва, кандидат с.-г. наук І.В. Седюк і провідний науковий співробітник відділу годівлі, фізіології живлення с.-г. тварин та кормовиробництва, кандидат с.-г. наук Ю.С. Кравченко – прийняли участь у науково-практичному семінарі «Використання дослідно-експериментальної бази НААН як демонстраційного полігону з трансплантації ембріонів великої рогатої худоби», який відбувся 14 вересня 2021 року на базі дослідних господарств «Нива» і «Христинівське» Інституту розведення і генетики тварин ім. М.В. Зубця НААН.

Із вступним словом виступили перший віце-президент НААН Гладій Михайло Васильович і академік-секретар відділення зоотехнії Жукорський Остап Мирославович. Впродовж теоретичної частини семінару було обговорено питання відновлення дослідницької роботи з трансплантації ембріонів. Ковтун С.І. - перший заступник директора з наукової роботи ІРГТ ім. М.В. Зубця НААН доповіла про досвід і перспективи розвитку трансплантації ембріонів у скотарстві у світі та в Україні та презентувала проект «Розвиток трансплантації ембріонів великої рогатої худоби в мережі дослідних господарств НААН (2021-2025)». Шаран М.М. – заступник директора з інноваційно-наукової діяльності Інституту біології тварин НААН виступив із доповіддю «Трансплантація ембріонів великої рогатої худоби і овець – основи і перспективи». Доповідач від нашого інституту – Сушко О.Б. виступив з розгорнутою доповіддю щодо сучасних технологій відтворення у скотарстві. Ткачова І.В. додала про можливість застосування трансплантації ембріонів як інструменти зі швидкого створення стад молочної худоби із бажаним генотипом, що обумовлює А2 тип бета-казеїну у молоці і запропонувала провідним Інститутам включитись в іміджевий проект створення локальних стад ВРХ вітчизняної селекції на базі дослідних господарств мережі НААН для виробництва дитячого харчування на основі молока типу А2. Усі доповіді викликали зацікавленість керівників і фахівців 10 дослідних господарств, що були присутні на семінарі. Впродовж практичної частини семінару директор ДП ДГ «Нива» ІРГТ ім. М.В. Зубця НААН Мітіогло Лариса Василівна провела ознайомлення учасників семінару з молочною фермою. Директор ДП ДГ «Христинівське» ІРГТ ім. М.В. Зубця НААН Передрій Микола Миколайович продемонстрував поголів’я племінних корів-трансплантантів від власних донорів. Учасникам семінару було продемонстровано етапи біотехнології трансплантації ембріонів великої рогатої худоби - вимивання ембріонів, оцінка їх якості, пересадка ембріонів телицям-реципієнтам.

Підсумуванням семінару було схвалення проекту «Розвиток трансплантації ембріонів великої рогатої худоби в мережі дослідних господарств НААН(2021-2025)», визначення учасників проекту - наукових установ та дослідних господарств мережі НААН. Керівникам Інституту розведення і генетики імені М.В. Зубця НААН, Інституту тваринництва НААН та Інституту біології тварин НААН дано завдання забезпечити укладення угод на виконання робіт з навчання спеціалістів господарств щодо підготовчої роботи до пересадки ембріонів і формування груп корів-донорів та її проведення.

 

Пошук по сайту

Оголошення

 Ми у соцмережах

 

 

Оголошується набір статей до чергового 128 номеру НТБ (правила оформлення)

Наукометричні профілі науковців ІТ НААН (подивитися)

Увага! Змінилася адреса Інституту (подивитися)

Об’ява! Оренда приміщення  (детальніше)

Звіти діяльності ДП ДГ "Гонтарівка" (подивитися)

Корисна інформація

Послуги і пропозиції:

- дослідження якості кормів та продукції тваринного походження: (Прайс)

- молекулярно-генетичні і фізіолого-біохімічні дослідження: (Прайс)

- перелік послуг, що надаються ІТ НААН:(прайс)


Наукова література