11 березня 2020 р. було проведено круглий стіл «Наука про годівлю тварин в інтелектуальному просторі сучасності», присвячений 90-річчю від дня народження видатного вченого в галузі зоотехнії, годівлі сільськогосподарських тварин і кормовиробництва, фундатора аграрної науки, талановитого педагога, доктора сільськогосподарських наук, професора, академіка НААН.
  Урочистий захід відкрив директор інституту д. вет. н., член-кореспондент НААН Є.В. Руденко. Змістовну частину круглого столу склали доповіді про життя та діяльність вченого (доповідь к. і. н. В.В. Кунець) та про його основні напрями та здобутки на  науковій ниві (доповідь д. с.-г. н. О.М. Церенюка). Цікавими та змістовними були спогади академіка НААН О. К.Трішина, д. с.-г. н., професора І.А. Помітуна, к. с.-г. н. С.Ф. Антоненка та ін.
  У ході спілкування учасниками заходу було відмічено, що основним напрямом наукової діяльності Григорія Олександровича була розробка основ енергетичного, протеїново-амінокислотного і мінерального живлення сільськогосподарських тварин. Учений глибоко досліджував фізіолого-біохімічні процеси травлення в сільськогосподарських тварин та птиці за різних типів годівлі, залежно від рівня протеїнового живлення, використання комплексних добавок і нетрадиційних джерел енергії, протеїну й незамінних амінокислот, небілкових азотних речовин і вітамінів.
  Починаючи з 1986 р. Георгій Олександрович бере безпосередню участь у дослідженні проблеми оцінки наслідків Чорнобильської катастрофи і очолює напрям наукового обґрунтування і розробки заходів щодо реабілітації тваринництва в найзабрудненіших регіонах Полісся України. Він був національним координатором радіоекологічного та екологічного наукових проектів, які виконувалися спільно з науковими установами США та країн Західної Європи. Г. О. Богданов був фундатором досліджень в Україні з проблеми глобальних змін клімату – зменшення виділень аміаку та вуглекислого газу сільськогосподарськими тваринами.
  Підводячи підсумки роботи круглого столу, слід видзначити, що напрями аграрної науки, які закладені та розвинуті Григорієм Олександровичем Богдановим є актуальними сьогодні і ще багато років служитимуть розвитку вітчизняної науки, життєвий і науковий шлях вченого – це яскравий приклад служінню науці.

Завантажити презентацію к. і. н., с. н. с. Кунець В. В.

Пошук по сайту

Оголошення

До уваги користувачів сайту! Відтепер наш ресурс знаходиться за посиланням:

https://lfi-naas.org.ua
 

Ми у соцмережах

Наукометричні профілі науковців ІТ НААН (подивитися)

Увага! Змінилася адреса Інституту (подивитися)

Об’ява! Оренда приміщення  (детальніше)

Звіти діяльності ДП ДГ "Гонтарівка" (подивитися)

Корисна інформація

Послуги і пропозиції:

- дослідження якості кормів та продукції тваринного походження: (Прайс)

- молекулярно-генетичні і фізіолого-біохімічні дослідження: (Прайс)

- перелік послуг, що надаються ІТ НААН:(прайс)


Наукова література