22 листопада 2016 р. відбулося засідання круглого столу на тему «Ефективність ведення галузі молочного скотарства за різних рівнів інтенсивності виробництва та спеціалізації господарств» з нагоди 85-річчя від дня народження доктора економічних наук, професора, академіка УААН Андрія Оксентійовича Омельяненка.

Відкрив захід директор Інституту тваринництва НААН, член-кореспондент НААН Є. В. Руденко. Через призму історичного досвіду керівник установи розглянув актуальні проблеми сьогодення тваринницької галузі та наголосив на терміновому їх вирішенні. Бо основою та запорукою успіху був і залишається міцний тандем науки й виробництва. Саме вивчення історії наукової думки, як писав В. І. Вернадський, завжди приводить до введення в людську свідомість нового, виступає знаряддям його досягнення.
У когорті учених-аграрників ім’я академіка А. О. Омельяненка закарбоване вагомою складовою у контексті вітчизняної сільськогосподарської науки ХХ ст. Схиляючись перед пам’яттювідомого вченого, шануємо його як розробника теоретичних та практичних основ інтенсифікації тваринництва, організатора і новатора аграрного виробництва.
  Загальною рисою його наукових праць є те, що вони знаходилися на перетину проблем економіки та технології тваринництва. Вирішення технологічних питань виробництва продуктів тваринництва отримало глибоке економічне обґрунтування, оскільки економічні та організаційно-виробничі питання ґрунтувалися на зоотехнічній основі. Цьому була присвячена доповідь кандидата історичних наук В. В. Кунець «Постать академіка А. О. Омельяненка у справі розбудови вітчизняної аграрної науки ХХ ст.».
  Безумовно, аналізуючи життєвий шлях та творчий спадок ученого, можна стверджувати, що А. О. Омельяненком зроблений вагомий внесок у розвиток сільськогосподарської науки та практики. Ним виконані фундаментальні дослідження з проблем інтенсифікації молочного скотарства: наукове обґрунтування систем відтворення та використання маточного поголів’я, порівняльна економічна оцінка порід, обґрунтування організаційних форм вирощування ремонтного молодняку та ефективність використання виробничих фондів. Під керівництвом А. О. Омельяненка була розроблена система інтенсивного виробництва та використання кормів, яка дозволяла збільшити вихід поживних речовин з одиниці площі кормових культур на 25-30 %.
  Душевним теплом, цілковитою довірою, сердечною вдячністю та щирістю були наповнені спогади про вченого, які лунали з вуст його колишніх колег, тоді молодих науковців, а сьогодні відомих учених-тваринників - академіка НААН О. К. Трішина, докторів сільськогосподарських наук І. А. Помітуна, С. А. Михальченка, В. І. Піскуна та кандидата сільськогосподарських наук В. І. Россохи.
  Своєрідним голосом пам’яті стало відкриття меморіальної дошки вченого. Цим заходом і завершилася робота круглого столу.

 

 

 

Копіювання матеріалів без посилання на наш сайт заборонено!

 

Пошук по сайту

Оголошення

 Оголошується конкурс на заміщення вакантної посади директора ДП «ДГ «Гонтарівка» ІТ НААН» (детальніше)

Запрошуємо молодих вчених до участі в конференції (30.10.18) (детальніше)

Увага! Змінилася адреса Інституту (подивитися)

Оголошується набір статей до НТБ № 120   (до 15.11.18) (детальніше)

(завантажити правила оформлення)

Об’ява! Оренда приміщення  (детальніше)

Звіти діяльності ДП ДГ "Гонтарівка" (подивитися)

Корисна інформація

Предлагаем исследования качаства кормов и продукции животного происхождения: (Прайс 2018)

 • зоохимический анализ кормов и их компонентов;
  минеральный состав;
  исследования качества молока и мяса;
  микробиологические исследования;
  токсичность кормов;
  исследования продукции пчеловодства;
  молекулярно-генетические исследования;
  биохимические показатели.


Литература