31 березня 2015 р. відбулося розширене засідання Вченої ради Інституту тваринництва НААН з нагоди 85-річчя від дня народження доктора біологічних наук, професора Бугрова О. Д.
Відкрив засідання в. о. директора ІТ НААН Руденко Є. В.
Завідувач лабораторії трансплантології Шахова Ю. Ю. ознайомила із життєвим і творчим шляхом та найбільш ваговими науковими здобутками вченого.
Із визначною датою ювіляра привітали представники колективів Дніпропетровського державного аграрно-економічного університету, Національного університету біоресурсів іприродокористування України, Міжнародної науково-виробничої асоціації «Ембріон», Харківської державної зооветеринарної академії, державних підприємств дослідних господарств «Кутузівка» та «Гонтарівка», співробітники ІТ НААН, друзі та учні.
Доктор біологічних наук, професор Бугров О. Д. – провідний вчений у галузі біотехнології відтворення сільськогосподарських тварин, низькотемпературних методів тривалого зберігання сперми бугаїв-плідників, трансплантації ембріонів великої рогатої худоби, мікрохірургічного отримання монозиготних близнюків, гетерозиготних близнюків, химерних телят для прискореного розмноження високопродуктивних тварин у молочному скотарстві.
Він уперше теоретично обґрунтував і визначив зони, що ушкоджені, та загальні закономірності пошкодження сперматозоїдів і об'єктів при розморожуванні з ендо- та екзоцелюлярними кріопротекторами, а також розробив оригінальні засоби та прилади для розморожування сперми при температурах води -100 °С і 190-230 °С у гліцериновій бані, що забезпечують на 15-20 % підвищення виходу фізіологічно повноцінних сперматозоїдів. Бугров О. Д. – автор технології кріоконсервації сперми в ампулах, гранулах і капілярах. Він розробив Українську технологію трансплантації ембріонів великої рогатої худоби, яка забезпечує надійний організаційний рівень роботи, високу суперовуляційну відповідь (10-15 жовтих тіл), 96,1 % заплідненості яйцеклітин, отримання 6-8 повноцінних ембріонів, багаторазове (до 13 разів) використання корів-донорів, надійний (до 95 %) витяг ембріонів, запобігання мікробної контамінації зародків, мікрохірургічний поділ ембріонів та їх заморожування, отримання 5-33 телят від донора, приживлення ембріонів на рівні 40 50 %.
О. Д. Бугровим розроблена оригінальна система корекції статевого циклу у корів і телиць із використанням фолікулостимулюючих гормонів, простагландинів і біологічно активних речовин.
Він є членом вченої ради Інституту і членом спеціалізованої вченої ради із захисту дисертаційних робіт.
Науковий доробок Бугрова О. Д. складає понад 400 публікацій, які широко відомі в Україні та за її межами.
Колектив Інституту тваринництва НААН щиро вітає Бугрова О. Д. із ювілеєм і зичить йому невичерпної енергії, здоров‘я, бажання та можливостей втілювати свої наукові задуми і здобутки у виробництво!