31 березня 2015 р. відбулося розширене засідання Вченої ради Інституту тваринництва НААН з нагоди 85-річчя від дня народження доктора біологічних наук, професора Бугрова О. Д.

Відкрив засідання в. о. директора ІТ НААН Руденко Є. В.

Завідувач лабораторії трансплантології Шахова Ю. Ю. ознайомила із життєвим і творчим шляхом та  найбільш ваговими науковими здобутками вченого.

 Із визначною датою ювіляра привітали представники колективів Дніпропетровського державного аграрно-економічного університету, Національного університету біоресурсів іприродокористування України, Міжнародної науково-виробничої асоціації «Ембріон», Харківської державної зооветеринарної академії, державних підприємств дослідних господарств «Кутузівка» та «Гонтарівка», співробітники ІТ НААН, друзі та учні.

Доктор біологічних наук, професор Бугров О. Д. – провідний вчений у галузі біотехнології відтворення сільськогосподарських тварин, низькотемпературних методів тривалого зберігання сперми бугаїв-плідників, трансплантації ембріонів великої рогатої худоби, мікрохірургічного отримання монозиготних близнюків, гетерозиготних близнюків, химерних телят для прискореного розмноження високопродуктивних тварин у молочному скотарстві.

Він уперше теоретично обґрунтував і визначив зони, що ушкоджені, та загальні закономірності пошкодження сперматозоїдів і об'єктів при розморожуванні з ендо- та екзоцелюлярними кріопротекторами, а також розробив оригінальні засоби та прилади для розморожування сперми при температурах води -100 °С і 190-230 °С у гліцериновій бані, що забезпечують на 15-20 % підвищення виходу фізіологічно повноцінних сперматозоїдів. Бугров О. Д. – автор технології кріоконсервації сперми в ампулах, гранулах і капілярах. Він розробив Українську технологію трансплантації ембріонів великої рогатої худоби, яка забезпечує надійний організаційний рівень роботи, високу суперовуляційну відповідь (10-15 жовтих тіл), 96,1 % заплідненості яйцеклітин, отримання 6-8 повноцінних ембріонів, багаторазове (до 13 разів) використання корів-донорів, надійний (до 95 %) витяг ембріонів, запобігання мікробної контамінації зародків, мікрохірургічний поділ ембріонів та їх заморожування, отримання 5-33 телят від донора, приживлення ембріонів на рівні 40 50 %.

О. Д. Бугровим розроблена оригінальна система корекції статевого циклу у корів і телиць із використанням фолікулостимулюючих гормонів, простагландинів і біологічно активних речовин.

Він є членом вченої ради Інституту і членом спеціалізованої вченої ради із захисту дисертаційних робіт.

Науковий доробок Бугрова О. Д. складає понад 400 публікацій, які широко відомі в Україні та за її межами.

Колектив Інституту тваринництва НААН щиро вітає Бугрова О. Д. із ювілеєм і зичить йому невичерпної енергії, здоров‘я, бажання та можливостей втілювати свої наукові задуми і здобутки у виробництво!

 

 

 

 

Пошук по сайту

Оголошення

До уваги користувачів сайту! Відтепер наш ресурс знаходиться за посиланням:

https://lfi-naas.org.ua
 

Ми у соцмережах

Наукометричні профілі науковців ІТ НААН (подивитися)

Увага! Змінилася адреса Інституту (подивитися)

Об’ява! Оренда приміщення  (детальніше)

Звіти діяльності ДП ДГ "Гонтарівка" (подивитися)

Корисна інформація

Послуги і пропозиції:

- дослідження якості кормів та продукції тваринного походження: (Прайс)

- молекулярно-генетичні і фізіолого-біохімічні дослідження: (Прайс)

- перелік послуг, що надаються ІТ НААН:(прайс)


Наукова література