31 березня 2015 р. відбулося розширене засідання Вченої ради Інституту тваринництва НААН з нагоди 85-річчя від дня народження доктора біологічних наук, професора Бугрова О. Д.

Відкрив засідання в. о. директора ІТ НААН Руденко Є. В.

Завідувач лабораторії трансплантології Шахова Ю. Ю. ознайомила із життєвим і творчим шляхом та  найбільш ваговими науковими здобутками вченого.

 Із визначною датою ювіляра привітали представники колективів Дніпропетровського державного аграрно-економічного університету, Національного університету біоресурсів іприродокористування України, Міжнародної науково-виробничої асоціації «Ембріон», Харківської державної зооветеринарної академії, державних підприємств дослідних господарств «Кутузівка» та «Гонтарівка», співробітники ІТ НААН, друзі та учні.

Доктор біологічних наук, професор Бугров О. Д. – провідний вчений у галузі біотехнології відтворення сільськогосподарських тварин, низькотемпературних методів тривалого зберігання сперми бугаїв-плідників, трансплантації ембріонів великої рогатої худоби, мікрохірургічного отримання монозиготних близнюків, гетерозиготних близнюків, химерних телят для прискореного розмноження високопродуктивних тварин у молочному скотарстві.

Він уперше теоретично обґрунтував і визначив зони, що ушкоджені, та загальні закономірності пошкодження сперматозоїдів і об'єктів при розморожуванні з ендо- та екзоцелюлярними кріопротекторами, а також розробив оригінальні засоби та прилади для розморожування сперми при температурах води -100 °С і 190-230 °С у гліцериновій бані, що забезпечують на 15-20 % підвищення виходу фізіологічно повноцінних сперматозоїдів. Бугров О. Д. – автор технології кріоконсервації сперми в ампулах, гранулах і капілярах. Він розробив Українську технологію трансплантації ембріонів великої рогатої худоби, яка забезпечує надійний організаційний рівень роботи, високу суперовуляційну відповідь (10-15 жовтих тіл), 96,1 % заплідненості яйцеклітин, отримання 6-8 повноцінних ембріонів, багаторазове (до 13 разів) використання корів-донорів, надійний (до 95 %) витяг ембріонів, запобігання мікробної контамінації зародків, мікрохірургічний поділ ембріонів та їх заморожування, отримання 5-33 телят від донора, приживлення ембріонів на рівні 40 50 %.

О. Д. Бугровим розроблена оригінальна система корекції статевого циклу у корів і телиць із використанням фолікулостимулюючих гормонів, простагландинів і біологічно активних речовин.

Він є членом вченої ради Інституту і членом спеціалізованої вченої ради із захисту дисертаційних робіт.

Науковий доробок Бугрова О. Д. складає понад 400 публікацій, які широко відомі в Україні та за її межами.

Колектив Інституту тваринництва НААН щиро вітає Бугрова О. Д. із ювілеєм і зичить йому невичерпної енергії, здоров‘я, бажання та можливостей втілювати свої наукові задуми і здобутки у виробництво!

 

 

 

 

Пошук по сайту

Оголошення

 Ми у соцмережах

 

 

Оголошується набір статей до чергового 128 номеру НТБ (правила оформлення)

Наукометричні профілі науковців ІТ НААН (подивитися)

Увага! Змінилася адреса Інституту (подивитися)

Об’ява! Оренда приміщення  (детальніше)

Звіти діяльності ДП ДГ "Гонтарівка" (подивитися)

Корисна інформація

Послуги і пропозиції:

- дослідження якості кормів та продукції тваринного походження: (Прайс)

- молекулярно-генетичні і фізіолого-біохімічні дослідження: (Прайс)

- перелік послуг, що надаються ІТ НААН:(прайс)


Наукова література