28-30 травня 2014 на базі пансіонату «Біле озеро» відбулася VII міжнародна науково-практична конференція "Наукове забезпечення розвитку галузі конярства", присвячена 70-річчю заснування лабораторії конярства ІТ НААН і 95-річчю з дня народження доктора сільськогосподарських наук, професора, Заслуженого діяча науки і техніки України Волкова Д. А., організатором якої був Інститут тваринництва НААН.
Робота конференції проходила за напрямками:
- методи наукових досліджень у конярстві;
- розведення, селекція, генетика, племінний облік;
- біотехнологія, відтворення, ветеринарія;
- годівля, кормовиробництво, техніка приготування кормів;
- технологія виробництва продукції конярства;
- історія конярства.
У рамках конференції були проведені:
- аналіз діяльності державних кінних заводів;
- нарада з коневласниками з перспективних напрямів використання продукції конярства, зокрема української верхової породи;
- обговорення перспективної програми селекції з породами коней;
- презентація матеріалів з апробації внутрішньопородного типу рисистих коней.
Від фахівців поступило ряд пропозицій:
- провести комісійне обстеження поголів’я української верхової породи, прийняти єдину програму роботи з породою, розширити доведення кровності по західноєвропейських породах до ¾;
- підвищити рівень взаємодії між державними та приватними господарствами у плані обміну селекційним матеріалом;
- знайти змогу провести ряд популяризаційних заходів щодо реклами продукції конярства на ринку;
- звернути особливу увагу на ветеринарне забезпечення галузі.
Всього в роботі конференції прийняли участь 25 учасників і заслухано 12 доповідей. У цьому науковому форумі прийняли активну участь не тільки вчені, а і фахівці та виробники продукції конярства.
Під час конференції було також організовано виставку наукової літератури та розробок Інституту тваринництва НААН, де кожен учасник міг ознайомитися та придбати методичні рекомендації, посібники та монографії з новітніми розробками співробітників Інституту.
VII міжнародна науково-практична конференція "Наукове забезпечення розвитку галузі конярства" дала змогу не тільки зустрітися вченим і фахівцям, обмінятися знаннями, досвідом і думками між науковцями, спеціалістами фірм і виробничих підприємств, але й намітити шляхи розв’язання сучасних проблем галузі конярства та визначити перспективні напрями та методологічні прийоми проведення наукових досліджень.